opc_loader

Wensenlijst

Advil Reliva Forte 400mg Liquid Zachte Capsules 20 stuks

Artikelnr: 14857251

Helpt bij het verlichten van pijn en verminderen van ontsteking, zwelling en koorts.
Klik hier voor de bijsluiter RVG 28320

8,79
Zet op wensenlijst

Let op!
Dit artikel is een geneesmiddel. We adviseren u dit product alleen te gebruiken als u goed geïnformeerd bent. Lees voor gebruik de bijsluiter (de bijsluiter is online beschikbaar bij het product). BENU verkoopt geen geneesmiddelen aan personen onder de 16 jaar. Wij hanteren een maximale bestelhoeveelheid van 3 verpakkingen.

Gebruik bij Zwangerschap of borstvoeding
Bent u zwanger of geeft u borstvoeding. Overleg dan voor gebruik van het geneesmiddel met uw arts.

Raadplegen huisarts
Raadpleeg uw huisarts als u langer dan twee weken klachten heeft of als de klachten erger worden. Op benuapotheek.nl vind u betrouwbare informatie over klachten, ziektes en geneesmiddelen.

Heeft u persoonlijk advies nodig?
Wij adviseren u niet verder te gaan met de bestelling van dit geneesmiddel wanneer u nog onbeantwoorde vragen heeft. Voor vragen en advies neem contact op met uw BENU apotheek.

Beschrijving

WAT IS ADVIL RELIVA FORTE LIQUID-CAPS EN WAARVOOR WORDT DIT MIDDEL GEBRUIKT?
Elke met vloeistof gevulde capsule bevat 400 mg ibuprofen. Ibuprofen behoort tot een groep geneesmiddelen die niet-steroïde anti-inflammatoire middelen (NSAID’s) worden genoemd. Deze middelen verlichten pijn en verminderen ontsteking, zwelling en koorts. Advil Reliva Forte Liquid-Caps is bedoeld voor de verlichting van lichte tot matige pijn, waaronder reumatische pijn, spierpijn, rugpijn, hoofdpijn, kiespijn, menstruatiepijn, voor de verlichting van koorts en de symptomen van verkoudheid en griep. Het is ook bedoeld voor de verlichting van migraine (met of zonder aurasymptomen als gestoord gezichtsvermogen, gevoelloosheid of spraakstoornissen) en de bijbehorende symptomen als misselijkheid en gevoeligheid voor licht en geluid.

Wordt uw klacht na 3 dagen (voor kinderen en adolescenten tussen 12 en 18 jaar) en na 10 dagen (voor volwassenen 18 jaar of ouder) niet minder of wordt hij zelfs erger? Neem dan contact op met uw arts.

HOE GEBRUIKT U DIT MIDDEL?
Dit middel is uitsluitend bedoeld voor kortdurend gebruik. Gebruik dit middel in een zo laag mogelijke dosering gedurende de kortst mogelijke periode die voor verlichting van uw symptomen nodig is. Wanneer u tussen de 12 en 18 jaar bent en u dit geneesmiddel langer dan 3 dagen nodig heeft, of wanneer de klachten aanhouden of verergeren, neem contact op met uw arts. Als u 18 jaar of ouder bent gebruik dit middel niet langer dan 10 dagen, tenzij uw arts u anders heeft voorgeschreven. Neem contact op met uw arts als uw klachten aanhouden of verergeren. De aanbevolen dosering voor volwassenen, oudere mensen, kinderen en adolescenten tussen 12 en 18 jaar: zonodig 1 tot 3 maal per dag 1 capsule innemen. De aanbevolen periode tussen 2 doseringen is ongeveer 6 tot 8 uur. De periode tussen twee doseringen mag niet korter zijn dan 4 uur. Niet meer gebruiken dan 3 capsules (1200 mg) per 24 uur. De capsules moeten met water worden ingenomen. Niet op de capsules kauwen.

HOE BEWAART U DIT MIDDEL?

  • Buiten het zicht en bereik van kinderen bewaren.
  • Gebruik dit middel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die is te vinden op de doos na EXP:. Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
  • Bewaren beneden 25°C.


Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met geneesmiddelen moet doen die u niet meer gebruikt. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen zo niet in het milieu terecht.

WANNEER MAG U DIT MIDDEL NIET GEBRUIKEN OF MOET U EXTRA VOORZICHTIG ZIJN?
Lees de onderstaande informatie door. Geef dit middel niet aan kinderen jonger dan 12 jaar, tenzij op advies van een arts.

Wanneer mag u dit middel niet gebruiken?

  • U heeft een maagzweer of -bloeding of u heeft twee of meer keer los van elkaar staand een maagzweer of -bloeding gehad.
  • U heeft in het verleden als gevolg van behandeling met dit geneesmiddel of een andere NSAID een maagbloeding of -perforatie gehad.
  • U lijdt aan een andere bloedings- of bloedziekte.
  • U bent allergisch voor ibuprofen of één van de stoffen in dit geneesmiddel.
  • U bent allergisch voor acetylsalicylzuur (ofwel aspirine) of een andere NSAID-pijnstiller.
  • U lijdt aan ernstig lever-, nier- of hartfalen.
  • U bent in de laatste drie maanden van uw zwangerschap.


Waarschuwingen en voorzorgen

Vertel het uw apotheker of arts:

  • Als u astmatisch bent of last heeft van hooikoorts;
  • Als u lever- of nierproblemen heeft;
  • Als u lijdt aan een auto-immuunziekte, bijvoorbeeld systemische lupus erythematosus (SLE), een aandoening van het immuunsysteem waarbij bindweefsel wordt aangetast, met als gevolg gewrichtspijn, huidveranderingen en aandoeningen van andere organen;
  • Als u lijdt of hebt geleden aan maagdarm stoornissen zoals Colitis Ulcerosa of de ziekte van Crohn. Geneesmiddelen zoals ibuprofen kunnen deze stoornissen verergeren;
  • Als u in de eerste zes maanden van uw zwangerschap bent.
  • Als u tussen de 12 en 18 jaar bent in verband met een risico op een nierfunctiestoornis. Neem daarom contact op met uw arts of apotheker wanneer u tussen de 12 en 18 jaar bent en niet voldoende vloeistof heeft gedronken of veel vocht heeft verloren als gevolg van het continu braken of diaree.
  • Als u hartklachten heeft zoals hartfalen, angina (pijn op de borst), of als u een hartaanval, bypassoperatie, perifeer vaatlijden (slechte circulatie in de benen of voeten door nauwe of geblokkeerde slagaderen), of elke soort van beroerte (inclusief ‘mini-beroerte’ of voorbijgaande beroerte “TIA”) heeft gehad.
  • Als u hoge bloeddruk, diabetes, hoog cholesterol of een familiegeschiedenis van hartziekte of beroerte heeft, of als u een roker bent.


Wees extra voorzichtig met dit middel

Huidreacties
Er zijn heftige huidreacties gemeld bij het gebruik van dit middel Advil Reliva Forte Liquid-Caps. Stop met het innemen van dit middel en zoek direct medische hulp als u huiduitslag, schade (laesies) aan de slijmvliezen, blaren of andere reacties van allergie krijgt. Dit kunnen de eerste klachten van een zeer ernstige huidreactie zijn.

Geneesmiddelen als Advil Reliva Forte Liquid-Caps, 400 mg capsules kunnen in verband worden gebracht met een iets verhoogd risico op een hartaanval (“myocardinfarct”) of beroerte. Het risico neemt toe naar mate de dosis hoger is en het geneesmiddel langer wordt gebruikt. Overschrijd de aanbevolen dosis en de aanbevolen behandelingsduur niet.

Gebruikt u nog andere geneesmiddelen?
Gebruikt u naast Advil Reliva Forte Liquid-Caps nog andere geneesmiddelen of heeft u dat kort geleden gedaan of bestaat de mogelijkheid dat u in de nabije toekomst andere geneesmiddelen gaat gebruiken? Vertel dat dan uw arts of apotheker. Gebruik dit geneesmiddel niet als u aspirine/acetylsalicylzuur in een dagdosering van meer dan 75 mg of andere NSAID-pijnstillers gebruikt.

Vertel het uw arts of apotheker als u een van de volgende geneesmiddelen gebruikt:

  • antistollingsmiddelen (middelen die bloed verdunnen/ bloedstolling tegengaan, zoals aspirine/acetylsalicylzuur, warfarine, ticlopidine), vochtafdrijvende middelen (plastabletten - vergroten de hoeveelheid urine die u produceert).
  • geneesmiddelen die een hoge bloeddruk verlagen (ACE-remmers zoals captopril, bètablokkers zoals atenolol, angiotensine-II-receptorantagonisten zoals losartan), of andere geneesmiddelen, omdat deze geneesmiddelen en ibuprofen invloed kunnen hebben op elkaars werking;
  • andere geneesmiddelen, zoals corticosteroïden (voor de behandeling van astma, huidaandoeningen en andere aandoeningen), trombocytenaggregatieremmers (doorgaans gebruikt als bloedverdunner om een beroerte of hartproblemen te voorkomen), hartglycosiden (voor patiënten met hartklachten), selectieve serotonineheropnameremmers (SSRI’s) of lithium (voor de behandeling van depressie), methotrexaat (voor de behandeling van bepaalde vormen van kanker en voor de behandeling van psoriasis of reumatoïde artritis), ciclosporine of tacrolimus (voor patiënten die een orgaantransplantatie ondergaan, en voor de behandeling van bepaalde huidaandoeningen), zidovudine (voor de behandeling van hiv-infectie), quinolonantibiotica (een klasse van antibiotica voor de behandeling van bepaalde infecties), fenytoïne (voor de behandeling van epilepsie) of antacida (maagzuurremmers, tegen indigestie).


Bepaalde andere geneesmiddelen kunnen ook de behandeling met Advil Reliva Forte Liquid-Caps beïnvloeden of er door beïnvloed worden.Vraag daarom altijd een arts of apotheker om advies voordat u Advil Reliva Forte Liquid-Caps in combinatie met andere geneesmiddelen gebruikt.

Zwangerschap en borstvoeding
Ibuprofen behoort tot een groep geneesmiddelen, NSAIDs, die de vruchtbaarheid van de vrouw kunnen verminderen. Dit effect is omkeerbaar wanneer het gebruik van het middel wordt gestaakt. Het is niet waarschijnlijk dat ibuprofen bij incidenteel gebruik uw kans op zwangerschap beïnvloedt, maar als u moeilijk zwanger kunt worden, moet u dit aan uw arts vertellen voordat u dit geneesmiddel gebruikt.

Als u in de eerste 6 maanden van uw zwangerschap bent, raadpleeg dan uw arts of apotheker voordat u ibuprofen gebruikt. Gebruik ibuprofen niet wanneer u in uw laatste 3 maanden van uw zwangerschap bent. Ibuprofen komt in zeer lage concentraties voor in de moedermelk. Het is niet waarschijnlijk dat het gebruik van ibuprofen negatieve gevolgen heeft voor uw baby. Als u zwanger bent of borstvoeding geeft, denkt dat u zwanger bent of als u probeert om zwanger te worden, raadpleeg dan uw arts of apotheker om advies voordat u dit geneesmiddel gebruikt.

  • Advil Reliva Forte Liquid-Caps bevat sorbitol (E420) en soja lecithine.
  • Advil Reliva Forte Liquid-Caps bevat sorbitol (E420). Als uw arts u heeft verteld dat u een intolerantie voor bepaalde suikers heeft, moet u contact opnemen met uw arts voordat u dit geneesmiddel inneemt.
  • Advil Reliva Forte Liquid-Caps bevat soja lecithine. U kunt dit geneesmiddel niet gebruiken als u een noten of soja allergie hebt.
Samenstelling

De werkzame stof in dit middel is ibuprofen. De andere stoffen in dit middel zijn macrogol 600, kaliumhydroxide, gedeeltelijk gedehydrateerd vloeibaar sorbitol, gelatine, gezuiverd water, zwarte inkt (zwart ijzeroxide (E172), propyleenglycol, polyvinylacetaatftalaat, macrogol 400, ammoniumhydroxide), phosal (lecithine, triglyceriden (middellange keten) glycerol stereaat, oliezuur en ascorbylpalmitaat).

 

Aanbevolen artikelen: