opc_loader

Wensenlijst

Saridon Tablet Paracetamol 250mg Propyfenazon 150mg Coffeïne 50mg 20 stuks

Artikelnr: 13886711
3,68
Zet op wensenlijst

Let op!
Dit artikel is een geneesmiddel. We adviseren u dit product alleen te gebruiken als u goed geïnformeerd bent. Lees voor gebruik de bijsluiter (de bijsluiter is online beschikbaar bij het product). BENU verkoopt geen geneesmiddelen aan personen onder de 16 jaar. Wij hanteren een maximale bestelhoeveelheid van 3 verpakkingen.

Gebruik bij Zwangerschap of borstvoeding
Bent u zwanger of geeft u borstvoeding. Overleg dan voor gebruik van het geneesmiddel met uw arts.

Raadplegen huisarts
Raadpleeg uw huisarts als u langer dan twee weken klachten heeft of als de klachten erger worden. Op benuapotheek.nl vind u betrouwbare informatie over klachten, ziektes en geneesmiddelen.

Heeft u persoonlijk advies nodig?
Wij adviseren u niet verder te gaan met de bestelling van dit geneesmiddel wanneer u nog onbeantwoorde vragen heeft. Voor vragen en advies neem contact op met uw BENU apotheek.

Beschrijving

Wat is Saridon en waarvoor wordt het gebruikt?
Saridon behoort tot de groep van pijnstillende en koortsverlagende geneesmiddelen. Saridon wordt gebruikt bij hoofdpijn en ook bij zenuwpijn, menstruatiepijn, spierpijn, kiespijn, spit, koorts en pijn bij griep en verkoudheid, koorts en pijn na vaccinatie.

Hoe wordt Saridon gebruikt?

Dosering:
Volwassenen 1 - 2 tabletten per keer. Maximaal 6 tabletten per 24 uur. Tussen twee innamen dient ten minste 4 uur te liggen. Saridon is niet geschikt voor gebruik door kinderen.

  • De tabletten met een ruime hoeveelheid water doorslikken of de tabletten in deze vloeistof uiteen laten vallen, goed roeren en dan opdrinken.
  • Gebruik pijnstillers zoals Saridon niet langer dan 14 dagen achtereen zonder een arts te raadplegen.
  • Langdurig en veelvuldig gebruik wordt ontraden. Indien uw klachten aanhouden of regelmatig terugkeren, dient u uw arts te raadplegen.
  • In geval u bemerkt dat Saridon te sterk of juist te weinig werkt, raadpleeg dan uw arts of apotheker.


Hoe bewaart u Saridon?
Saridon buiten bereik en zicht van kinderen houden. Bewaar Saridon tabletten niet boven 25 °C. Uiterste gebruiksdatum Gebruik Saridon niet meer na de datum op de verpakking achter ´Niet te gebruiken na:´ en op de doordrukstrip achter ‘exp’.

Wat u moet weten voordat u Saridon gebruikt

Gebruik Saridon niet

  • bij overgevoeligheid voor één van de bestanddelen of voor andere stoffen die behoren tot de zogenoemde ‘pyrazolinon-groep’ zoals o.a. fenylbutazon en dipyron
  • bij afwijkingen in het bloedbeeld


Wees extra voorzichtig met Saridon

  • wanneer u lijdt aan lever- of nierfunctiestoornissen
  • wanneer u een gestoorde bloedaanmaak heeft
  • wanneer na gebruik keelpijn en/of koorts of aandoeningen aan mond- en keelslijmvlies optreden; het gebruik van Saridon dient dan gestaakt te worden.


Raadpleeg uw arts voor gebruik van Saridon indien één van de bovenstaande waarschuwingen voor u van toepassing is, of dat in het verleden geweest is. Bij het in één keer innemen van enkele malen de dagdosering kan paracetamol de lever ernstig beschadigen, bewusteloosheid treedt daarbij meestal niet op, maar men dient wel direct een arts te raadplegen.

Gebruik van Saridon in combinatie met voedsel en drank
Bij gelijktijdig gebruik van alcohol en paracetamolbevattende pijnstillers zoals Saridon moet u extra voorzichtig zijn. Bij chronisch alcoholgebruik kan een overdosering ernstiger verlopen en mag de dagdosis van 2 gram paracetamol niet worden overschreden.

Zwangerschap
Over het gebruik van paracetamol en propyfenazon tijdens de zwangerschap bij de mens bestaan onvoldoende gegevens om de mogelijke schadelijkheid te beoordelen. Bij zwangerschap mag Saridon uitsluitend op doktersadvies worden gebruikt. Vraag uw arts of apotheker om advies voordat u een geneesmiddel inneemt.

Borstvoeding
De werkzame bestanddelen van Saridon gaan over in de moedermelk. Bij borstvoeding is het raadzaam Saridon niet te gebruiken. Vraag uw arts of apotheker om advies voordat u een geneesmiddel neemt.

Rijvaardigheid en het gebruik van machines
Het is niet te verwachten dat Saridon invloed uitoefent op deze functies.

Gebruik van Saridon in combinatie met andere geneesmiddelen
Zoals ook voor andere paracetamol bevattende producten geldt, kan de uitscheiding van chlooramfenicol (= antibioticum) vertraagd worden en kan een bepaalde bijwerking van zidovudine (= anti aidsmiddel) op het bloed versterkt worden. Bij gelijktijdig gebruik van bepaalde middelen tegen epilepsie (barbituraten) kan een overdosering ernstiger verlopen. Informeer uw arts of apotheker wanneer u andere geneesmiddelen gebruikt of kort geleden heeft gebruikt. Dit geldt ook voor geneesmiddelen die u zonder recept kunt verkrijgen.

Samenstelling

Werkzame bestanddelen: paracetamol 250 mg, propyfenazon 150 mg en coffeïne 50 mg. Andere bestanddelen (hulpstoffen): cellulose, hydroxypropylmethylcellulose, melkeiwitten, zetmeel, talk, magnesiumstearaat en colloïdaal silicium oxid.

 

Aanbevolen artikelen: