opc_loader

Wensenlijst

Livsane Paracetamol Kind Zetpil 120mg 10 stuks

Artikelnr: 16726545

Bij koorts en bij pijn.
Klik hier voor de bijsluiter RVG 108697

1,99
Zet op wensenlijst

Let op!
Dit artikel is een geneesmiddel. We adviseren u dit product alleen te gebruiken als u goed geïnformeerd bent. Lees voor gebruik de bijsluiter (de bijsluiter is online beschikbaar bij het product). BENU verkoopt geen geneesmiddelen aan personen onder de 16 jaar. Wij hanteren een maximale bestelhoeveelheid van 3 verpakkingen.

Gebruik bij Zwangerschap of borstvoeding
Bent u zwanger of geeft u borstvoeding. Overleg dan voor gebruik van het geneesmiddel met uw arts.

Raadplegen huisarts
Raadpleeg uw huisarts als u langer dan twee weken klachten heeft of als de klachten erger worden. Op benuapotheek.nl vind u betrouwbare informatie over klachten, ziektes en geneesmiddelen.

Heeft u persoonlijk advies nodig?
Wij adviseren u niet verder te gaan met de bestelling van dit geneesmiddel wanneer u nog onbeantwoorde vragen heeft. Voor vragen en advies neem contact op met uw BENU apotheek.

Beschrijving

Wat is livsane kinderparacetamol zetpil en waarvoor wordt dit middel gebruikt?
Geneesmiddelengroep Paracetamol behoort tot de groep van geneesmiddelen met een pijnstillende en koortsverlagende werking.

Toepassing van het geneesmiddel
Paracetamol wordt gebruikt bij symptomatische behandeling van milde tot matige pijn en/of koorts.

Hoe gebruikt u dit middel?
Gebruik dit geneesmiddel altijd precies zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker. Als uw arts niet anders voorschrijft is de dosering voor kinderen als volgt:
 

leeftijd gewicht dosis (zetpil) Maximaal aantal zetpillen per dag
3 maanden - 1 jaar 5,5 - 10 kg 120 mg 2 - 3
1 - 2 jaar 10 - 12,5 kg 240 mg 2 - 3
2 - 4 jaar 12,5 - 17 kg 240 mg 3
4 - 6 jaar 17 - 22 kg 240 mg 4

  • Het minst aantal toedieningen per dag is bestemd voor de jongste en lichtste kinderen in een bepaalde groep.
  • Wanneer de symptomen van pijn en/of koorts weer opkomen, kan toediening herhaald worden. Echter, niet vaker toedienen dan om de 6 uur.
  • Niet gebruiken in combinatie met andere paracetamol bevattende producten.
  • De aangegeven dosering niet overschrijden.
  • Bij kinderen tot 4 jaar wordt gebruik over een periode langer dan 2 dagen ontraden.
  • Bij kinderen ouder dan 4 jaar niet langer gebruiken dan 14 dagen
  • Als de pijn langer dan 5 dagen of de koorts langer dan 3 dagen aanhoudt of erger wordt, of als er zich andere verschijnselen voordoen, dient de behandeling te worden gestopt en een arts te worden geraadpleegd.


De effectieve dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg/kg/dag (tot 2 g/dag) in de volgende situaties:

  • Milde tot matige leverinsufficiëntie, Syndroom van Gilbert (familiaire niet-hemolytische geelzucht)
  • Uitdroging
  • Chronische ondervoeding


Toediening
De zetpil met de punt naar voren in de anus brengen. Indien u de punt van de zetpil bevochtigt met wat water vergemakkelijkt dit het naar binnen brengen van de zetpil. Als u merkt of denkt dat paracetamol te sterk werkt, of juist te weinig, raadpleeg dan uw arts of apotheker.

Hoe bewaart u dit middel?
Bewaren beneden 25 °C. Bewaren in de oorspronkelijke verpakking. Buiten het zicht en bereik van kinderen houden. Gebruik dit geneesmiddel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die is te vinden op de verpakking na “Niet te gebruiken na:” of “Exp.”. Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum. Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met geneesmiddelen moet doen die u niet meer gebruikt. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht

Wanneer mag u dit middel niet gebruiken?
Als u allergisch bent voor één van de stoffen in dit geneesmiddel.

Wanneer moet u extra voorzichtig zijn met dit middel?
Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit middel gebruikt. In geval van:

  • Lever- of nierfunctiestoornissen
  • Matige tot ernstige nierinsufficiëntie (onvoldoende werking van de nieren)
  • Milde tot ernstige leverinsufficiëntie (onvoldoende werking van de lever)
  • Syndroom van Gilbert
  • Glucose-6-fosfaatdehydrogenase-deficiëntie
  • Hemolytische anemie
  • Uitdroging
  • Chronische ondervoeding
  • Astmatische patiënten die gevoelig zijn voor aspirine (= acetylsalicylzuur)


Tijdens gebruik van Livsane Kinderparacetamol zetpil mogen kinderen geen alcoholhoudende dranken gebruiken. U dient deze zetpillen met voorzichtigheid te gebruiken in het geval van alcoholverslaving. Raadpleeg uw arts indien één van de bovenstaande waarschuwingen voor u van toepassing is, of dat in het verleden is geweest.

Gebruikt u nog andere geneesmiddelen? Informeer uw arts of apotheker wanneer u andere geneesmiddelen gebruikt of kort geleden heeft gebruikt. Dit geldt ook voor geneesmiddelen die u zonder recept kunt verkrijgen. Verschillende geneesmiddelen kunnen elkaars werking beïnvloeden. De werkzame stof in Livsane Kinderparacetamol zetpil is paracetamol. Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u paracetamol gebruikt, in het geval dat u één van de volgende geneesmiddelen gebruikt:

  • Barbituraten (groep van slaap- en verdovingsmiddelen)
  • Bepaalde antidepressiva
  • Probenecide (geneesmiddel tegen jicht)
  • Chlooramfenicol (een antibioticum)
  • Metoclopramide of domperidon (geneesmiddelen tegen misselijkheid en braken)
  • Colestyramine (cholesterolverlagend middel)
  • Warfarine en andere coumarines (bloedverdunners)
  • Zidovudine (geneesmiddel gebruikt bij behandeling van aids)
  • Salicylamide (een pijnstiller)
  • Isoniazide (geneesmiddel tegen tuberculose)
  • Lamotrigine (geneesmiddel tegen epilepsie)


Paracetamol kan de testresultaten van verschillende laboratoriumtesten beïnvloeden.

Zwangerschap en borstvoeding
Paracetamol heeft geen ongewenste invloed op de zwangerschap of op de gezondheid van het ongeboren kind. In de aanbevolen dosering kan paracetamol gebruikt worden tijdens de zwangerschap. Hoewel paracetamol in kleine hoeveelheden wordt uitgescheiden in de moedermelk, heeft het geen ongewenste invloed op kinderen die borstvoeding krijgen. In de aanbevolen dosering kan paracetamol voor korte tijd worden gebruikt door vrouwen die borstvoeding geven. Vraag uw arts of apotheker om advies voordat u een geneesmiddel inneemt.

Rijvaardigheid en het gebruik van machines
Paracetamol heeft voor zover bekend geen invloed op de rijvaardigheid, het reactievermogen of het vermogen om machines te bedienen.

Samenstelling

De werkzame stof in dit middel is paracetamol. Eén zetpil bevat respectievelijk 120 of 240 mg paracetamol. De andere stoffen in dit middel zijn colloïdaal watervrij siliciumdioxide, hard vet (Witepsol H 15).

 

Aanbevolen artikelen: